Sayfa 13/161 İlkİlk ... 311121314152363113 ... SonSon
1921 sonuçtan 145 ile 156 arası

Konu: Fikirler -> Sistemler

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Rating Trend Strength by Tushar S. Chande.pdf

ms

TrendScore =
    if(c,>=,ref(c,-11),1,-1)+if(c,>=,ref(c,-
    12),1,-1)+if(c,>=,ref(c,-13),1,-
    1)+if(c,>=,ref(c,-14),1,-
    1)+if(c,>=,ref(c,-15),1,-
    1)+if(c,>=,ref(c,-16),1,-
    1)+if(c,>=,ref(c,-17),1,-
    1)+if(c,>=,ref(c,-18),1,-
    1)+if(c,>=,ref(c,-19),1,-
    1)+if(c,>=,ref(c,-20),1,-1)

ftp://212.175.105.21/RatingTrendStre...arS.Chande.pdf
    Bu forumda yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2. The Following User Says Thank You to teo For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı hdioxyde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teo'nun gönderdiği çok faydalı makalelere ek olarak işin kaynağını da kitaplarımız arasına ekleyelim..

Welles Wilder - New Concepts In Technical Trading Systems

ıyi okumalar..
    Nerden buldun ,tebrik ederim,çok aradım bulamadım ben internette,eline sağlık,

ÇOk sevindim...
    Bu forumda yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4. The Following User Says Thank You to teo For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Welles Wilder biliyorsunuz DMI ve Adx yaratıcısı, bu unlu arkadas aynı zamanda RSI da mucıdı..

RSI ıle ılgılı guzel bır dokuman...

Pattern Recognition, Price And The RSI by John Knaggs.pdf

ftp://212.175.105.21/PatternRecognit...JohnKnaggs.pdf

6. The Following User Says Thank You to teo For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    84
    Toplam Teşekkür
    54 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı teo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerden buldun ,tebrik ederim,çok aradım bulamadım ben internette,eline sağlık,

ÇOk sevindim...

Çinden desem tam "ilim Çinde bile olsa gidip bulunuz" gibi olacak ama Google'da advanced search'e gidip dilini Basitleştirilmiş Çince ya da Rusça diye seçince bazen hiç ummadığın şeylerle karşılaşabiliyorsun. Oranın yasaları bu konularda çok daha gevşek.

Bir e-mule var eğer kullanıyorsan. Orada da bayağı bir şey bulunuyor...Yalnız bir sürü firewall ayarı gerektiriyor..Biraz riskli güvenlik açısından..

Bu arada sürpriz bu linkte. Sen söyleyince arayıp buldum. Daha sayfasını bile açmadan yüklüyorum...
    Yukardaki mesajım herhangi bir analiz içeriyorsa, bilmelisiniz ki yazdıklarım sadece ve sadece görebildiklerimdir.
    Okurken 3 numara miyop olma ihtimalimi lütfen gözardı etmeyin.

8. The Following User Says Thank You to hdioxyde For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı hdioxyde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çinden desem tam "ilim Çinde bile olsa gidip bulunuz" gibi olacak ama Google'da advanced search'e gidip dilini Basitleştirilmiş Çince ya da Rusça diye seçince bazen hiç ummadığın şeylerle karşılaşabiliyorsun. Oranın yasaları bu konularda çok daha gevşek.

Bir e-mule var eğer kullanıyorsan. Orada da bayağı bir şey bulunuyor...Yalnız bir sürü firewall ayarı gerektiriyor..Biraz riskli güvenlik açısından..

Bu arada sürpriz bu linkte. Sen söyleyince arayıp buldum. Daha sayfasını bile açmadan yüklüyorum...
    işte olay budur...Kulübe hoşgeldik heheh

10. The Following User Says Thank You to teo For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Daha önce bildiğim nedense aklıma gelmeyen ve aşağıdaki makale ile kendime malumu ilan etmem ile Adx'in teyidini Bollinger Bandwidth ile alabiliriz.
    John Bolinger kitabında Bandlar arasındaki mesafenin de trendin başlangıcını ifade edeceğini ünlü kitabında yazmıştı.
    Bu makalede trendin tesbitinde Adx ile beraber kullanılırsa harikalar yaratacağını ifade ediyor.

İlgili dökümanda bahsedilen formülü veriyorum ms için...

----------------

Periods:=Input("Periods",5,50,20);
    stp:=Input("Standard",2,5,2);
    Ubb:=Mov( C, Periods, EMA ) + ( stp * Stdev( C, Periods ));
    Lbb:=Mov( C, Periods, EMA ) - ( stp * Stdev( C, Periods ));
    Bwi:=(Ubb-Lbb)/Mov( C, Periods, EMA );
    Bwi;

--------------

Makalemiz

ftp://212.175.105.21/TheBollingerBan...JohnForman.pdf

12. The Following 2 Users Say Thank You to teo For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    62
    Toplam Teşekkür
    52 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı teo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adx ve Adxr kullanımı çok başarılı lakin trende girmekte çok bekleniliyor,Eğer Dx uygulanırsa 300 puanlık vur kaç yapılabilir,

Dx trendı Adx den once uyarmıs ve tepe noktada cıkmıs,Yalnız,yatay pıyasada da Dx yukselırken ,anında gerı gelmıs ve +100 veya -100 zarar yazmıs...

Bu konuda karar tamamı ile yatırımcıya kalmış,ben adx'i beklemeyi her zaman tercih ederim.

Mavi Olan Dx,Portakal Adx,Beyaz Adxr

sn.teo buradaki trendde adx 12 bile kullansak adx in yapisinda bir tuhaflik var sizinkinde zaten bu fiyattanda belli oluyor. cunku fiat artmaya devam etmis hafif bir dususten sonra ve peak yapmis diger bir oneceki tepenin ustunde kalmis azda olsa. ama hem di+ hemde adx bakinca ikisininde dusus gosterdigi goruluyor. fiatin artmasinin aciklanmasi icin en az birinde artis olmasi gerektigini gordum sizin grafigi ms9 da yeniden olusturdum ayni degerlerle ve gercektende adx in sizinkinin aksine arttigi daha yuksek bir tepe daha yaptigini gordum 21 den sonra. iste bu acikliyor yukselisi.yanlisim varsa duzeltin. saygilar,

14. The Following User Says Thank You to nyse-dj For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    84
    Toplam Teşekkür
    54 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı nyse-dj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sn.teo buradaki trendde adx 12 bile kullansak adx in yapisinda bir tuhaflik var sizinkinde zaten bu fiyattanda belli oluyor. cunku fiat artmaya devam etmis hafif bir dususten sonra ve peak yapmis diger bir oneceki tepenin ustunde kalmis azda olsa. ama hem di+ hemde adx bakinca ikisininde dusus gosterdigi goruluyor. fiatin artmasinin aciklanmasi icin en az birinde artis olmasi gerektigini gordum sizin grafigi ms9 da yeniden olusturdum ayni degerlerle ve gercektende adx in sizinkinin aksine arttigi daha yuksek bir tepe daha yaptigini gordum 21 den sonra. iste bu acikliyor yukselisi.yanlisim varsa duzeltin. saygilar,
    Sanırım biraz başımız dertte:

Aşağıdaki grafikleri bir inceleyin isterseniz...

Bu Matriks:

Bu Metastock: Ortadaki Jose'nin TrueADX'i, alttaki ise deafult olan...

Bunlarla karşılaşınca cross check için Amibroker'dakine baktım :

Buyrun buradan yakın... Elinde Tradestation, Multicharts ya Wealth-Lab programları olan ya da kullanan bir forumdaşımız o programlardaki değerleri kontrol edebilirler mi?

Hani Metastock ile Amibroker arasındaki 1 puan su götürür ama Matriksteki 7 puanlık farkın yenilir yutulur bir tarafı yok.
    Bu arada tek tek tüm datayı kontrol ettim. Hiç bir fark yok eğer birşeyleri gözden kaçırmadıysam..
    Yukardaki mesajım herhangi bir analiz içeriyorsa, bilmelisiniz ki yazdıklarım sadece ve sadece görebildiklerimdir.

16. The Following 2 Users Say Thank You to hdioxyde For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    84
    Toplam Teşekkür
    54 Yazısı Teşekkür aldı

Bir önceki mesajda bahsettiğim sorunu sanırım çözdüm...

DX'leri karşılaştırdığımda MS de Matrikste tamamen aynı değerleri veriyor... O noktada bir farklılık yok zaten DI+ ile DI- de birbirlerine son derece yakınlar...

Biliyorsunuz
    DX= ABS(PDI-MDI)/(PDI+MDI)
    ADX=Wilders(DX)
    tabi tüm dönemler aynı olma kaydı ile...

MS de ADX formülü yerine Wilders(DX(14),14) yazdığımda ADX ile aynı değerleri buldum. Bu formülü Matrikste yazdığımda kabul etti ama grafikte sadece 0 hattından geçen düz bir çizgi çizdi..Yani Matriks en azından benim Matriks wilders smoothing hesaplamayı bilmiyor..

Sanırım Matriks ADX hesaplanmasında wilders'dan daha hızlı bir ortalama yöntemi kullanıyor bu yüzden de yanlış değerler üretiyor..

Aman dikkat arkadaşlar....
    Konu hdioxyde tarafından (27.07.08 Saat 00:46 ) değiştirilmiştir.

18. The Following User Says Thank You to hdioxyde For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    62
    Toplam Teşekkür
    52 Yazısı Teşekkür aldı

super. bence buldugumuz bir matriks hesaplama bug'i olabilir.bence yanlis deger uretmesi ortada duran. bence bu yumusatmadan cok farkli birsey ilk sn. teo grafigindeki artik trend bitti diyor ama bitmemis bir tepe daha yapiyor. nasil guvenilir. dediginiz gibi tru adx ile fark gibi birsey degil bu resmen yanlislik var hesaplamada.bence yine matriks bildirilmeli. ne dersiniz. birde onlar kontrol etsinler eger ilgilenir iseler!? iyi geceler.

20. The Following User Says Thank You to nyse-dj For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Adx'ın matematıksel formulunu dırek eklersek duzelebılır sanırım, functıon yerıne,WIlders(),veya Adx() functıon kullanmadan...

Aynı soruna daha once ccı kullanırkende karsılasmıstım,foreks ıle matrıks farklı derken,matrıkse karar kılmıstım,

Her yerde sorun var ,ısın bıraz ıcıne gırınce sorunları farketmeye baslıyoruz,uff...

22. The Following User Says Thank You to teo For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    62
    Toplam Teşekkür
    52 Yazısı Teşekkür aldı

Geriye dönük olarak baktigimizda Mr. Schaap'inda isaret ettigi uzere guclu trend + yada - yonde baslamadan az once mutlaka 20 MA oyöne kırılıyor buda onemli bir isaret.

24. The Following User Says Thank You to nyse-dj For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri