Sayfa 5/21 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
243 sonuçtan 49 ile 60 arası

Konu: Borsa Kazanı

Teşekkür Teşekkür 
    75
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.159
    Toplam Teşekkür
    336 Yazısı Teşekkür aldı

Dow 60dk lık....

Dow kanallarını da çizeyim....

Üst kanal kırılmadığı sürece düşüş devam eder......

Kırılırsa düşüş biter mi...?

Onun da garantisi yok

.
    Konu açtım yazılarım topluca orada...

2. The Following 3 Users Say Thank You to pazer For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    43
    Toplam Teşekkür
    21 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı pazer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yukarı gidecek diyorum kanal aşağı kırılıyor.....

kanal aşağı kırıldı iş bitti diyorum....

bu sefer tekrar kanala girmeye çalışıyor.......

yön belirsiz......

kısa vadeli göstergeler güçlü alımlarla çok kolay değişebiliyor....

10 ay oldu boğa trendi sona gelmiş olmalı düşüncesi
    vob30da 7bin puvanlık bir getiri sağlamış olsada
    burada 50bin den yukarı ne olacak diye yine bir belirsizliğe girdik......

.

Kanallar bitti..........

.

kanal lar bitti ise..

demekki ..aşağı eğimli kanallar çizmen gerekiyor..

Teşekkür Teşekkür 
    75
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.159
    Toplam Teşekkür
    336 Yazısı Teşekkür aldı

Bedestenli Agam,

O kanallarıda çizeceğiz de grafikde henüz kanal çizecek kadar bir düşüş hareketi yok......

Zamana yayılmadan kanalı nereye çizeyim

.

Dow çizdiğim düşen kanal içinde bu akşamı da bitirdi.....
    Düşüş trendini kıramadı.....

.

Haber::
    Faber: Tüm Avrupa ve ABD temerrüde düşecek
    10.02.2010 22:19:41 Son Güncelleme:10.02.2010 22:45:20 ***********.com

Gloom, Boom & Doom'un editörü Mark Faber, ABD, İngiltere ve Batı Avrupa ülkeleri dahil olmak üzere tüm gelişmiş ekonomilerin eninde sonunda borçlarını ödeyememe durumuyla karşılaşacaklarını söyledi.

CNBC'ye konuşan Faber, ''Gelişmiş ülkelerde GSYİH'ya göre büyük borçlar var ve vadesi gelmiş devlet borçları söz konusu. Bu devlet borçları o kadar büyük ki eninde sonunda bu borca sahip ülkeler temerrüde düşmeden evvel para basmak zorunda kalacaklar'' dedi.

Faber, Singapur hariç gelişen piyasaların finansal anlamda bu konuda gelişmiş ülkelerden daha güçlü pozisyonda olduklarını belirtti.

Faber, küresel hisse senedi piyasalarının düzeltme aşamasına geçmeye başladığını ve bu durumun devam etmesini beklediğini belirtti.

Faber, S&P 500 Endeksi için yeni direnç seviyesinin 1100 seviyesi olduğunu belirtti.

----------------

O borçlar para basılarak ödenir....

Para basılınca ne olur???

Basılamayan şeyler değerlenir........

Neler basılamaz????

Altın...
    Hisse Senedi....
    ...
    ....
    ...
    .

Bu iş daha çok uzun sürer......

.
    Bol Şans...!

.

5. The Following 2 Users Say Thank You to pazer For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    75
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.159
    Toplam Teşekkür
    336 Yazısı Teşekkür aldı

Dow 60dk.....

10 700 den gelen düşüş trendimi kırdım.

Üzerinde hareket etmeye başladım......

Kısa vadede düşmeye niyetim yok......

Buradan yükselmeyi deneyeceğim........

Diyor...

Dow böyle diyor bizim endeks ne diyor...??

O da az sonra.......

7. The Following 3 Users Say Thank You to pazer For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    75
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.159
    Toplam Teşekkür
    336 Yazısı Teşekkür aldı

Endeks imkb100 Günlük.........

Yükseliş trendine ve yükseliş kanallarına geri döndüm.......

Tekrar yükselmeyi ve yükselmeyi deneyeceğim.......

Düşmek istemiyorum.......

Benden ayrılanlar oldu.......

Bakalım pişman olacaklar mı....?

Diyor......

9. The Following 3 Users Say Thank You to pazer For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    75
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.159
    Toplam Teşekkür
    336 Yazısı Teşekkür aldı

AB Üyeliği Birden Daha Zorlaştı

11 Şubat 2010 Perşembe

Bu başlık bana ait değil. Bugün Wall Street Journal’den çaldım. “EU Membership Just Got Tougher” demiş dünyanın bir numaralı iş yayını. “Nasıl yani?” derseniz, cevap basit. Ben bu satırları yazarken, AB’nin maliye bakanları Brüksel’de toplanmak üzereydiler, gündemde olmamasına rağmen, Yunanistan’ı kurtarmayı tartışacaklar. Piyasalar zirveden Yunanistan’a genel olarak destek veren bir açıklamayı satın aldı, şimdi, hangi zengin AB üyesinin Yunanistan’ın 300 milyar Euro civarındaki kamu borcuna “faturayı bana getirin” diyeceğine hazırlanıyor.
    Yunanistan’ı kurtarmamak, kurtarmaktan çok daha pahalı, ama AB gibi konfederasyon şeklidne çalışan, çok zayıf iç yardımlaşma mekanizmaları olan bir örgütte faturanın kime ve nasıl yazılacağı herkesi kasıyor. İzah edeyim, Bağyan Merkel “faturayı bana getirin”...dedi. Sizce Alman seçmeni zaten zar-zor ödediği vergilere bir de ek bir taahhüt binmesini ister mi? Ya Fransa? Acaba, Sarkozy, yanındaki Sn Carla Hanım’a bir öpücük kondurup, masadaki herkese “Şşş.. çek bakayım elini o faturadan, lafı mı olur, ben abinizim, 300 milyar, kredi kartıma yazın!” mı diyecek? Derse bir daha seçilebilecek mi?

Zaten, sorun Yunanistan olsa, valla MOSSAD’in AKP’yi devirmek için bana ayırdığı fonlardan bir çekip yazıp, yeni Başkan van Vampuy’a göndereceğim, bir de mektup “Baba, kasma, al sana 300 milyar Euro, Yunanistan çatlarsa, küresel bulaşmanın zararı trilyon doları bulur, bu seneki zekatım, Dünya’ya bire hayratım olsun” derim ya. Ama, iş Yunanistan’ı kurtarmakla bitmiyor ki? Sırada Portekiz, İspanya, İrlanda Cumhuriyeti....valla halk ekmek kuyruğu gibi kurtarılma kuyruğu oluşacak. Bugün Yunanistan’ı kurtaran, yalnız masanın hesabını değil, tüm pavyonun hesabını ödemek zorunda kalabilir ki, o da benim hesabıma göre 1 trilyon Euro’yu aşıyor.

İşte bu yüzden bir kez AB üye kurtarma işine girdi mi, bir daha yeni üye almakta zorlanır, çünkü yarın o yeni üye de sıkıntıya girecek olursa, İÇTİHAD VAR, onu da kurtarmak zorundasınız. Avrupa vatandaşı zaten canından bezgin, bir daha yeni üye kabul etmez bence. Zaten, WSJ’a göre aklı olan, yani kamu borcu/GSYIH oranı düşük, bütçesini iyi yöneten ülkeler de AB’ye girmez. Salakmıyım ben ya? Ben burda karınca gibi 12 ay 7/24 çalışayım, PIGS Ağustos böceği gibi yan gelip yatsın, benim vatandaşımdan zar zor aldığım vergileri kapsın başı sıkışınca. Ayrıca, bütçe harmonizasyonu olmadan, tek merkez bankası ve para politikasının da ticari artırmak ve uzun vadeli faizleri düşürmekte işe yaramadığını de gördüm.....Gider NAFTA’ya katılırım daha iyi.

Ayrıca, zaten Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye’nin KKTC’den derhal asker çekmesini emreden son ilerleme raporundan sonra, Türkiye Yunanistan’ı kendi fonlarıyla kurtarmaya talip olsa da bu iş yürümez. Bir de Yunan parlamentosunda bir geyik milletvekili “Aslında bizim durumumuz iyiydi, ama Türk tehdidine karşı silahlanmak için çok para harcadık, o yüzden battık demiş”. Evet, aynen öyle, Recep İvedik gibiyim, “Hah, şöyle hizaya gelin, lan oğlum” diyorum Ege’nin öteki kıyısına, “ Açlıktan kırılırken, Ege semalarında it dalaşı filan öyle sizin neyinize lan, iki santim boyunuzla, hah, çakayım bir tane?” iyice coşuyorum sonra: “Ne kadar oğlum Güney Kıbrıs? 100 milyar dolar mı?” “Alıyorum, getir faturayı, Orams’la Luzidu’yu da KDV’si yapın be...”... Keh keh keh. Bugün AB’nin idam fermanı şöyle ya da böyle imzalanacak. Hem de kendi yağlı ilmiklerini kendileri gırtlaklarına takacaklar.

Editör’ün Notu: Yazarımız PIGS gribine karşı aldığı ilaçlardan biraz dengeyi kaçırdı, kusura bakmayın.

POSTED BY: Atilla YEŞİLADA

.

Bu yazım tarzı bir yerden tanıdık geliyor gibi sanki emme....

Rastlantı olsa gerek

.

11. The Following User Says Thank You to pazer For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    43
    Toplam Teşekkür
    21 Yazısı Teşekkür aldı

pazer nerdesin ...

bir sorun var..mesenger de ekli gözükmüyorsun..

Teşekkür Teşekkür 
    75
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.159
    Toplam Teşekkür
    336 Yazısı Teşekkür aldı

Türkiye-AP düellosu sertleşiyor
    Başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Türkiye’nin yoğun bir tepki gösterdiği, Avrupa Parlamentosu’nun, Liberal Grubu’nun tanınmış üyelerinden İngiliz Andrew Duff, “Türkiye Raporuna yönelik eleştirileri doğru bulmadığını söylerken Kıbrıs sorununun çözümlenmemesi halinde Türkiye’nin üyelik sürecinin sona ereceğini iddia etti. “Türk Ordusunun’ Kıbrıs’tan biran önce çekilmeli” yolundaki önerge sahibi Duff, “Sorun çözümlenmezse Türkiye’nin AB katılım süreci ‘off’ olacak” şeklinde konuştu.
    Hollandalı Türkiye raportörü Ria Oomen-Ruijten tarafından hazırlanan rapora son dakika verdiği “Türk Ordusunun’ Kıbrıs’tan biran önce çekilmesi” önergesiyle dikkat çeken Duff, ABHaber’e yaptığı açıklamada Kıbrıs sorununun çözümlenmemesi halinde Türkiye’nin AB süreci sona ereceği iddiasında bulundu.
    Andreu Duff, “AP Türkiye Raporuna yönelik yapılan eleştirileri doğru bulmuyorum. Raporda Kıbrıslı Rumlarında Kıbrıs sorununun çözümüyle ilgili sorumluluğu olduğu belirtildi. Rapordaki esas amaç Türkiye’yi Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’taki siyasileri harekete geçirmek” dedi. Duff şöyle devam etti:
    “Bunu herkesin görmesi lazım. Kıbrıs’taki müzakere sürecine Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’taki siyasi güçlerin yapıcı ve olumlu katkı sağlaması gerekiyor. Bir anlamda çözümü teşvik etmeye çalıştık. Raporda vermek istediğimiz mesaj ise,Kıbrıs sorunun çözümünde harekete geçilmesi.Sorun çözümlenmezse Türkiye’nin AB süreci sona erecek.”

.

Oh be...

Teşekkür Teşekkür 
    13
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    43
    Toplam Teşekkür
    21 Yazısı Teşekkür aldı

Türkiye-AP düellosu sertleşiyor
    Başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Türkiye’nin yoğun bir tepki gösterdiği, Avrupa Parlamentosu’nun, Liberal Grubu’nun tanınmış üyelerinden İngiliz Andrew Duff, “Türkiye Raporuna yönelik eleştirileri doğru bulmadığını söylerken Kıbrıs sorununun çözümlenmemesi halinde Türkiye’nin üyelik sürecinin sona ereceğini iddia etti. “Türk Ordusunun’ Kıbrıs’tan biran önce çekilmeli” yolundaki önerge sahibi Duff, “Sorun çözümlenmezse Türkiye’nin AB katılım süreci ‘off’ olacak” şeklinde konuştu.
    Hollandalı Türkiye raportörü Ria Oomen-Ruijten tarafından hazırlanan rapora son dakika verdiği “Türk Ordusunun’ Kıbrıs’tan biran önce çekilmesi” önergesiyle dikkat çeken Duff, ABHaber’e yaptığı açıklamada Kıbrıs sorununun çözümlenmemesi halinde Türkiye’nin AB süreci sona ereceği iddiasında bulundu.
    Andreu Duff, “AP Türkiye Raporuna yönelik yapılan eleştirileri doğru bulmuyorum. Raporda Kıbrıslı Rumlarında Kıbrıs sorununun çözümüyle ilgili sorumluluğu olduğu belirtildi. Rapordaki esas amaç Türkiye’yi Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’taki siyasileri harekete geçirmek” dedi. Duff şöyle devam etti:
    “Bunu herkesin görmesi lazım. Kıbrıs’taki müzakere sürecine Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’taki siyasi güçlerin yapıcı ve olumlu katkı sağlaması gerekiyor. Bir anlamda çözümü teşvik etmeye çalıştık. Raporda vermek istediğimiz mesaj ise,Kıbrıs sorunun çözümünde harekete geçilmesi.Sorun çözümlenmezse Türkiye’nin AB süreci sona erecek.”

.

Oh be...

olmayacak işlere girişim yapıyorlar..kıbrısı da verelim..yok olmadı desinler..trakyada avrupa yakasında orayı da verin desinler..
    bitmez bu istekler..

yeter artık avrupa...süreç ersin de bitsin..

Teşekkür Teşekkür 
    75
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.159
    Toplam Teşekkür
    336 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı BEDESTENLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pazer nerdesin ...

bir sorun var..mesenger de ekli gözükmüyorsun..
    özel mesaj attım.

Teşekkür Teşekkür 
    75
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.159
    Toplam Teşekkür
    336 Yazısı Teşekkür aldı

Bugünkü AB toplantısından alınacak ekonomik kararların iyi olması ve piyasanın bu hafta bu iyi haberlerle yukarı yönde açılması beklentisi var.

Henüz kararlardan haberim yok.

Takip edeceğiz.

Bakalım iyi mi çıkacak karar kötü mü...?

Bu haftaya bu gelişme yön verir..........

Kıprıs(!) işi uzar kısa vadede bu tür gelişmelerin etkili olacağını sanmam.........

Toplantı sonucunu bekliyorum.........

.

17. The Following 2 Users Say Thank You to pazer For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    75
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.159
    Toplam Teşekkür
    336 Yazısı Teşekkür aldı

Bu hafta beklentili olduklarım........

AYGAZ 6.25
    DGATE 2.09
    LINK 2.80
    LOGO 2.02
    SKBNK 2.31
    YKSGR 12.30

Bol Şans...!

.

19. The Following 2 Users Say Thank You to pazer For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Yer imleri

Yer imleri